NOVA TITULA ZA DAMIRA

1234

Bosankohercegovački teniser Damir Džumhur ostvario je još jedan veliki rezultatski uspjeh osvajanjem ATP Challenger teniskog turnira "Ostra Group Open 2024 By Purposia",
koji se održao u češkom gradu Ostravi od 22 do 28 aprila.
U finalnom meču Damir je za protivnika imao dvadesetčetverogodišnjeg njemačkog tenisera Henrija Squire, koji koji se trenutno nalazi u najboljoj formi u karijeri.  Džumhur je
odlično ušao u meč, dominirajući u prvom setu, koji je glatko završio u svoju korist sa 6/2. U drugom setu igra je bila ravnopravna.ali je njemački teniser izjednačio na 1 -1 u
setovima. Rezultat drugog set bio je 6:4. Treći set donio je veliku dramu. Damir je u treći set ušao ispod nivoa svoje igre, koja mu je bila potrebna u finalu, što je njemački teniser
iskoristio, te napravio veliku rezultatsku razliku u kojoj je poveo sa 5/1 u trećem odlućujućem setu. Kada su svi mislili da će  njemački teniser Henri Squire glatko doći do pobjede i
osvajanja turnira dolazi do nevjerovatnog preokreta bosanskohercegovačkog tenisera, koji podiže svoju igru i osvaja narednih 6 gemova zaredom, te na taj način dobiva  treći set
sa 7:5 i dolazi do velike pobjede i prvog mjesta na ATP Challenger turniru u češkom gradu Ostrava. Damir će nakon pobjede na Challengeru u Ostravi napredovati na ATP rang
listi najboljih tenisera svijeta, te će novi ranking najboljem bosanskohercegovačkom teniseru biti 129. pozicija.

Iskrene čestitke za Damira Džumhura na osvojenoj ATP Challenger tituli na turniru u Ostravi, kojom je nakon osvajanja ATP Challenger turnira u italijanskom gradu Barleti u veoma
kratkom vremenu obradovao ljubitelje tenisa u Bosni i Hercegovini.