Vijesti za mjesec: April 2024

1234

BILLIE JEAN KING CUP 2024: BIH - ESTONIJA 1-2

Najbolja ženska seniorska teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine je završila svoj nastup na ovogodišnjem zvaničnom
ženskom svjetskom ekipnom teniskom prvenstvu svijeta u II E/A Grupi "Billie Jean King Cup" takmičenja održanog u litvanskom
gradu Vilniusu od 08.04. do 13.04.2024.godine.

U zadnjem meču su teniserke Bosne i Hercegovine doživjele poraz od selekcije Estonije rezultatom 2-1. BiH je povela nakon prvog
meča pobjedom Suane Tucaković nad Estonkom Laurom Rahnel sa 2-0 u setovima (6/4, 6/4). U drugom singl meču Dea Herdželaš
1234

BJKC 2024 dan 4: BIH - KOSOVO 2-1

Četvrtog dana ženskog svjetskog ekipnog prvenstva u tenisu druge Grupe  " Billie Jean King Cup " takmičenja koje se igra u litvanskog gradu
Vilniusu od 08.04. do 13.04.2024.godine, bosanskohercegovačka selekcija je ostvarila pobjedu nad reprezentacijom Kosova, rezultatom 2-1.
Ovo je druga pobjeda na ovogodišenjem prvenstvu naših djevojaka.

U prvom meču su igrale bh reprezentativka Laura Radaković i kosovska teniserka Aja Broqi. Laura je bila ubjedljiva, te je sa rezultatom 6/1, 6/1
ostvarila pobjedu, te donijela prvi poen za Bosnu i Hercegovinu u meču sa Kosovom.Moramo istaći da je ovo Laurin prvi nastup za  seniorsku
1234

BJKC 2024 dan 3: BIH - LITVANIJA 1-2

1234

BJKC 2024 dan 2: BIH - MAROKO 3 - 0

BJKC 2024 dan 2: BIH - MAROKO  3 - 0

Drugi takmičarski dan na ženskom ekipnom svjetskom teniskom prvenstvu "Billie Jean King Cup" takmičenju II E/A Grupe, je za žensku seniorsku reprezentaciju
Bosne i Hercegovine bio je veoma uspješan, jer su najbolje bh teniserke  ostvarile veliku pobjeda protiv selekcije Maroka. Pobjeda sa maksimalnim rezultatom nad
selekcijom Maroka od 3-0 obezbjedila je opstanak u II svjetskoj E/A Grupi najelitnijeg ekipnog ženskog teniskog takmičenja u seniorskoj kategoriji.

Sauna Tucaković je ostvarila pobjedu u prvom meču protiv marokanske teniserke Malek El Allami. Suana je pobijedila  Malek El Allami rezultatom  7/5, 6/1. Suaninom
pobjedom teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u meču protiv Maroka povela sa 1-0, što je dalo veliku prednost našoj reprezentaciji, te je rezultatski pritisak
prebačen na marokansku selekciju.

U drugoj meču u pojedinačnoj konkurenciji sastale su se Dea Herdželaš i Aya El Aouni. Nakon prave teniske "bitke", koja je trajala 2 sata i 33 minute slavila je
bosanskohercegovačka reprezentativka sa 2-1 u setovima. Pvi set je dobila Marokanka sa 6/4, dok je istom mjerom u drugom setu uzvratila Dea, dobivši drugi
set rezultatom 6/3. U trećem setu se odvijala prava drama. Bilo je mnogo rezultatske oscilacije kod obje teniserke, te se u trećem setu došlo do rezultata 6-6.
Meč je u trećem setu otišao u  Tie Break u kojem je Dea slavila sa 7-4, te donijela Bosni i Hercegovini i drugi bod za vodstvo od 2-0 i pobjedu u meču.

1234

BJKC 2024: NA OTVARANJU BIH - IZRAEL 0-3

1234

ATP Challenger titula za Damira Džumhura

ATP Challenger  titula za Damira Džumhura

Najbolji bosanskohercegovački teniser i  "Davis Cup" reprezentativac Damir Džumhur je iza sebe imao odličnu sedmicu, te je na furiozan način osvojio ATP Challenger turnir u Barleti (Italija). Nakon veoma teškog meča i pobjede u polufinalu nad Kazahstancem Timofejem Skatovim rezultatom 2:1 po setovima, Džumhur je u finalu prikazao igru kao u svojij najboljim danima, te je prvog nosioca turnria i 129 igrača svijeta Harolda Mayota iz Francuske pobijedio rezultatom 6/1, 6/3. Finale je trajalo jedan sat  i trinaest minuta, a bh teniser je u toku cijelog turnira izgubio samo jedan set, te se vidjela odlična forma Džumhura.

Iskreno se nadamo da je ovo najava povratka Damira u TOP 100 najboljih tenisera svijeta, gdje svakako i pripada.Osvajanjem ATP Challenger turnira u Barleti (Italija), Džumhur je svoj ranking na ATP listi poboljšao, te se očekuje da će na novoj rang listi najboljih tenisera svijeta Damir biti 126 teniser svijeta.

Iskrene čestitke za Damira Džumhura na osvojenoj tituli na ATP Challenger turniru u Barleti. Nadamo se da će u nastavku sezone Damir postiči  još mnogo dobrih rezultata, te na taj način obradovati ljubitelje tenisa u Bosni i Hercegovini.