Vijesti za mjesec: Oktobar 2017

1234

ODRŽAN SEMINAR ZA NACIONALNE SUDIJE

U Sarajevu je od 14 do 15.10.2017.godine  održan  seminar za nacionalne Vrhovne sudije, sudije u stolici i linijske sudije u Bosni i Hercegovini.
Seminar je organizovala Sudijska organizacija Teniskog Saveza BIH na kojem je učestvovalo 25 učesnika iz Zenice, Mostara, Tuzle, Bihaća, Brčkog i Sarajeva.
Predavači na seminaru su bili Srđan Svjetlanović (ITF, WTA, ATP Bronzana značka, te ITF vrhovni sudija Bijela značka) i Hana Hadžihasanović (ITF Bijela značka sudija, vrhovni sudija i šef sudaca na Davis Cup mečevima u BiH)
Bosna i Hercegovina je dobila 16 novih Vrhovnih sudija, 9 novih sudija u stolici i linijiskih sudija, koji će već od 2018.godine suditi teniske turnire i teniske mečeve u BiH.

1234

Završen "BH MASTERS 2017" u kategoriji do 12.godina

Tenis klub  "Mostar"  bio je domačin "BH MASTERS 2017" završnog turnira u katgoriji do 12.godina za juniore i juniorke.

Kod juniora pobijedio je Edin Mulalić. Edin je u finalnom meču pobijedio drugoplasiranog Ivana Biletića razultatom 6/4, 6/1.

Treće mjesto na turniru osvojio je Amar Silajdžić, a četvrto mjesto pripalo je Ammaru Pašanoviću.

Najbolja juniorka je Rania Musić, a drugo mjesto zauzela je Emina Lagarija.Razultat u finalu je bio 6/1, 6/3 za Raniu.
U meču za treće mjesto između Marije Ivanković i Lane Petković, pobijedu je odnijela Marija Ivanković razultatom 3/6,6/3 10/4.Lana Petković je bila četvrta.

TSBiH čestita svim učesnicima i učesnicama na prikazanoj igri, a posebne čestitke idu za pobijednike na "BH MASTERS 2017"  turniru u kategoriji do 12.godina.

1234

ODIGRAN BH MASTERS 2017 ZA JUNIORE DO 16. GODINA

U Tuzli je od 8. do 9. oktobra odigran "BH MASTERS 2017"  za juniore do 16. godina.

Prvo mjesto osvojio je Luka Puljić, koji je u finalu pobijedio Danijala Muminovića razultatom 6/4, 6/1, kome je pripalo drugo mjesto.Treće mjesto zauzeo je Vladan Tadić koji je bio bolji od Granolić Stefana, kojem pripalo četvrto mjesto.Razultat je bio 6/4,6/3

Masters za juniorke do 16.godina je otkazan zbog nedovljnog broja prijavljenih igračica.

TSBIH čestita pobijedniku i svim učesnicima na ostvarenim razultatima, kao i na fer i sportskoj igri..

1234

"BH MASTERS 2017" do 10.godina

Od 30.09. do 01.10.2017. godine u Doboju  odigran je  "BH MASTERS 2017" za najbolje juniore i juniorke do 10.godina.

Kod juniorki prvo mjesto osvojila je Selimanović Nejla, pobijedivši u finalu, drugoplasiranu Lanu Petković razultatom 9/2. Treće mjesto pripalo je Karmi Bakalar. koja je razultatom 9/8 bila bolja od Amne Suljić koja je zauzela četvrto mjesto.

Pobjednik kod juniora do 10.godina je Justin Ilić. Drugo mjesto zauzeo Filip Đokić. Finale je završeno razultatom  ILIĆ-ĐOKIĆ 9/1. U meću za treće mjesto igrali su Uroš Manasijević i Gordan Šukurma. Manasijević je u neizvjesnom meču pobijedio sa 9/8 i zauzeo treće mjesto.

TSBIH upučuje iskrene čestitke svim  učesnicima i učesnicama na ostvarenom plasmanu na završni "BH MASTERS 2017" turnir u kategoriji do 10.godina.Također iskrene čestitke idu za pobjednike na turniru

1234

SPISAK UČESNIKA MASTERS TURNIRA DO 12 i 16 GODINA

Poštovani,

u prilogu obavještenja je spisak učesnika MASTERS 2017 završnog turnira koji se odigrava u kategorijama do 12 i 16 godina.

Napomijemo da je u kategoriji juniorki do 16. godina turnir otkazan zbog nedovoljnog broja prijavljenih igračica.

Na MASTERS turnirima igra 8 (osam) najbolje rangiranih igraća/igračica po zadnjoj objavljenoj rang listi TSBiH.

VAŽNO: ŽRIJEB ZA MASTERS TURNIRE SE RADI RUČNO POSLIJE PRIJAVLJIVANJA (UPISA), A NE ELEKTRONSKI.

1234

ODIGRAN ZAVRŠNI MASTERS TURNIR KATEGORIJA JUNIORI DO 18 GODINA.

U Hotonju je proteklog vikenda završen MASTERS TURINIRI u kategoriji do 18 godina.

U kategoriji juniori do 18. godina pobijednik je LUKA PULJIĆ koji je savladao SUBAŠIĆ KERIM-a sa rezultatom 2/6  6/1  7/6(2).

Treće mjesto osvojio je PULJIĆ LEO pobjedivši BAJIĆ EMIR-a sa rezultatom 6/0 6/1.

Napomena još jednom da je u kategoriji juniorki do 18. godina otkazan zbog nedovoljnog broja prijavljenih igračica.

Konačni poredak u kategoriji juniori do 18. godina:

1. PULJIĆ LUKA

1234

ODIGRAN ZAVRŠNI MASTERS TURNIR KATEGORIJA JUNIORI DO 14 GODINA.

U Hotonju je proteklog vikenda završen MASTERS TURINIRI u kategoriji juniori do 14. godina.

U kategoriji juniori do 14. godina pobjednik MASTERSA je ADEMOVIĆ MUHAMED koji je savladao NEDIĆ ANDREJA sa rezultatom 6/4   6/3.

Treće mjesto je osvojio SINADINOVIĆ JOVAN pobjedivši REDŽIĆ TARIKA sa rezultatom 6/4 6/3.