Vijesti za mjesec: Mart 2022

1234

BRAVO NERMANE!

Bosanskohercegovački Davis Cup reprezentativac Nerman Fatić je prošlog vikenda osvojio prvo mjesto na  25000 $ vrijednom  ITF turniru u Antaliji. Ovom pobjedom i osvajanjem prvog mjesta na turniru u Antaliji,  Nerman je obezbjedio novi najbolji ranking karijere na ATP listi najboljih tenisera svijeta, koji će već u narednim sedmicama biti blizu 250 mjesta.
BH reprezentativac trenutno igra još jedan ITF turnir u Antaliji, gdje je već prebrodio prvu prepreku, te se iskreno nadamo da će i na ovom turniru napraviti dobar rezultat.

VISIT SARAJEVO

Novi partner Teniskog saveza Bosne i Hercegovine u 2022 godini Turistička zajednica Kantona Sarajevo sa brendom " VISIT SARAJEVO"

Teniski savez Bosne i Hercegovine se zahvaljuje Turističkoj zajednici Kantona Sarajevo na prepoznavanju krovne kuće bh tenisa kao partnera za promociju brenda "VISIT SARAJEVO".

#Tenis BiH #Turisitička zajednica KS #Visit Sarajevo
1234

DAVIS CUP WORLD GROUP I: Tunis - BiH

Seniorska Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine će 4 i 5 marta igrati svoj prvi Davis Cup meč I svjetske grupe u 2022 godini.
Tunižansku reprezentaciju predvodiće Malek Džaziri, nekada 42 igrač svijeta. U sastavu domačina su još: Moez ECHARGUI, Aziz OUAKAA, Wissam ABDERRAHMAN. Selektor Davis Cup reprezentacije Tunisa je Walid JALLALI.

1234

DAVIS CUP WORLD GROUP I: TUNIS - BIH

Seniorska Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine će 4 i 5 marta igrati svoj prvi
Davis Cup meč I svjetske grupe u 2022 godini. BH teniseri putuju u goste najboljoj selekciji Tunisa. Danas su i objavljeni zvanični sastavi timova.
Bosanskohercegovački Davis Cup tim  nastupiti će u najjačem sastavu: Damir Džumhur, Mirza Bašić, Nerman Fatić i Tomislav Brkić. Selektor Zoran Zrnić je izrazio zahvalnost reprezentativcima koji su se odazvali pozivu i potvrdili nastup u meču protiv Tunisa. Pobjedom u meču protiv Tunisa seniorska Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine bi obezbjedila opstanak u prvoj svjetskoj grupi, te bi nastavila put prema kvalifikacijama za finalni turnir najboljih osamnaest reprezentacija svijeta.

#Davis Cup #World Group I #Tunis vs Bosna i Hercegovina
1234

DAVIS CUP WG I TUNIS - BIH: Završene pripreme

Bosanskohercegovačka seniorska DC reprezentacija uspješno je završila pripreme za DAVIS CUP meč prve svjetske grupe protiv domaće selekcije Tunisa. Iako je kišovito i hladno vrijeme pratilo pripreme bosanskohercegovačkog Davis Cup  tima u Tunisu, treninzi i pripreme za meč protiv Tunisa  odrađeni su po planu.
Najvažnije je da su svi reprezentativci zdravi i da su nakon testiranja PCR testom negativni na korona virus COVID-19, što znači da će selektor Zrnić na raspolaganju imati je sve igrače na raspolaganju.
Danas 3. marta će se obaviti izvlačenje parova i raspored igranja  predstojećih mečeva koji su na programu 4 i 5 marta (petak i subota) Oba dana mečevi počinju u 11.00 sati.
U petak su po rasporedu dva pojedinačna meča. Subotnji raspored počinje igranjem parova, te po završetku parova su na programu dva pojedinačna meča.

#Davis Cup #World Group I #Visit Sarajevo #Tenis BiH
1234

DAVIS CUP WG I: TUNIS - BIH1.1-1

Prvog dana meča prve svjetske grupe DAVIS CUP By Rakuten takmičenja između Tunisa i Bosne i Hercegovine završen je neriješenim rezultatom 1-1.
Veoma uzbudljivi i neizvjesni mečevi igrali su se danas na terenima "Tennis Club de Tunis" u glavnom gradu Tunisa.
Nakon dva sata i trideset minuta igre Damir DŽUMHUR je pobijedio Moeza ECHARGUIA rezultatom 2-1 u setovima. Damir je dobio prvi set sa 6-3, da bi Tunižanin Moez drugi set završio u svoju korist istim rezultatom 6-3. U trećem dramatičnom setu Damir je skupio snage i na kraju slavio sa 7-5. Ovom pobijedom Bosna i Hercegovina povela je sa 1-0.
U drugom meču prvog dana DAVIS CUP meča prve svjetske grupe između domaće selekcije Tunisa i reprezentacije Bosne i Herceogivine sastali su se Mirza BAŠIĆ i Malek JAZIRI. JAZIRI je dobro otvorio meč i poveo sa 4-1 u prvom setu.BAŠIĆ je nakon toga napravio preokret i  dobio prvi set sa 7-5.U drugom setu Mirza je imao veliku prednost i vodstvo od 5-1. Ipak Malek JAZIRI se vraća i dobiva drugi set sa 7-5, te treči odlučujući set sa 6-3 za izjednačenje Tunisa na 1-1.
1234

1234

DAVIS CUP WG I: TUNIS - BIH 1-2

Bosanskohercegovački dvojac Tomislav BRKIĆ i Mirza BAŠIĆ su rezultatom 1/6, 6/4, 6/3 ostvarili pobjedu u DAVIS CUP meču prve svjetske grupe u igri parova protiv domaće selekcije Tunisa. Tunižanski par JAZIRI/ECHARGUI je bolje otvorio meč i dobio prvi set sa 6/1. Nakon toga BRKIĆ i BAŠIĆ su ušli u dobru energiju meča, te do kraja susreta kontrolisali igru i donijeli pobjedu bh timu za vodstvo od 2-1.
Zbog kiše koja je padala tokom cijelog dana, preostala dva pojedinačna meča su zakazana za nedelju (06.03) sa početkom u 10.00 sati.
Prvi na teren izaći će Damir DŽUMHUR, koji će igrati protiv Maleka JAZIRIJA. Poslije su na programu Mirza BAŠIĆ i Moez ECHARGUI.
BH teniserima u meču protiv Tunisa potrebna još jedna pobjeda za konačni uspjeh, kako bi nastavili svoj put ka finalnom kolu prve svjetske grupe DAVIS CUP By Rakuten takmičenja i ostanka u prvoj svjetskoj grupi.
SRETNO

1234

DC WG I: DAMIR ZA 3-1 PROTIV TUNISA

Zbog kišovitog vremena DAVIS CUP meč prve svjetske grupe između domaćina Tunisa i Bosne i Hercegovine igrao se i treći dan. Na rasporedu su bila dva pojedinačna meča. Nakon jučerašnje pobjede u parovima bosanskohercegovačkoj DAVIS CUP reprezentaciji je trabao još jedan poen za konačnu pobjedu.
Prvi su na teren izašli prvo rangirani teniseri obje selekcije Malek JAZIRI i Damir DŽUMHUR. Pred domačom publikom Malek JAZIRI je igrao na visokom nivou i pokazao zašto je bio 42 igrač svijeta. Igrao se veoma neizvjestan i težak meč. JAZIRI je dobio prvi set sa 7/6 (5). Prvi reket bh reprezentacije Damir DŽUMHUR je dao svoj maksimum i veliku borbenost na terenu, te je zasluženo dobio drugi set sa 6/3. Otišlo se u treći odlučujući set. Treći set je bio pun preokreta, ali je Damir zadržao dobar fokus u igri i zasluženo dobio treći set sa 6/3, te donio treći poen za bosanskohercegovačku DAVIS CUP reprezentaciju i pobjedu od 3-1. Meč je trajao 2 sata i 28 minuta.
Peti meč između Mirze BAŠIĆA i Moeza Echarguia se nije igrao, te je konačni rezultat ostao BIH - TUNIS 3-1.
BH DAVIS CUP tim svoj naredni meč igra u septembru mjesecu 2022 godine gdje će tražiti pobjedu, te izboriti PLAY-OFF meč za plasman među osamnaest reprezentacija svijeta.