Rezultat
1.kolo

1234

Davis Cup 2011 - U prvom kolu protiv Maroka

Danas je u Briselu obavljen žrijeb za Davis Cup takmičenje u 2011.giodini. Naša reprezentacija je postavljena za šestog nosioca u II Grupi Evroafričke zone, i sastaće se u 1.kolu sa reprezentacijom Maroka. Meč prvog kola se igra od 04.-06.marta 2011.godine u Maroku .
Najbolje rangirani igrači Maroka su: El Amrani Reda (205) i Rabie Chaki (553).
U slučaju pobjede u 1.kolu protivnik u 2.kolu će biti pobjednik susreta Estonija - Litvanija. Bez obzira ko bude pobjednik, susret drugog kola se igra u Bosni i Hercegovini.

1234

Nastavak prekinutih turnira

Turnir OP Doboj 10 godina će biti nastavljen u subotu, 25.09.2010.godine u 9,00 sati. Za detaljnije informacije se obratiti vrhovnom sudiji Velimiru Bjeljaniću na telefon 065 841 372.
Turnir OP Zenica 14 godina će biti nasavljen u petak, 24.09.2010.godine u 11,00 sati. Za detaljnije informacije se obratiti vrhovnom sudiji Azri Baručiji na telefon 061 134 638.

Meč je trajao 2 sata i 52 min Update: 18:11h

Prava drama i u dubl meču. Naša dubl kombinacija koja skoro da nije imala ni pravi trening pružila je jak otpor Portugalcima koji u Davis Cup skoro da ne znaju za poraz.
Prvi set su Portugalci lako rješili u svoju korist sa 6:1. Moglo bi se reći da se naša kombinacija uhodavala. U drugom setu nekoliko taktičkih izmjena i već se vidjelo na stojimo puno bolje. Portugalci oduzimaju Ameru servis u 5 gemu, vode sa 4:2, ali se naši vraćaju na 4:4. Amer ponovo gubi svoj servis i Portugalci rješavaju set u svoju korist 6:4.
Utreći set je protekao bez brejka do posljednjeg gema kada su naši iskoristili treću break loptu na servis Gila. U šestom gemu se dešavala drama na terenu. Kod jednog poena je pozlilo Gilu. U tom gemu dva puta tražio medicinsku pomoć, a naši nisu u takvim uslovima iskoristili čak 4 break lopte. Poslije smo saznali da se radilo o alergijskom napadu i činilo se da malo nedostaje da preda meč.
Četvrti set ponovo nije dobro počeo za naše. Portugalci prave break u prvom gemu, ali naši to vraćaju u četvrtom. Posljedna velika prilika za naše je propuštena kod rezultata 3:2 kada smo imali jednu break loptu. Portugalci to spašavaju, i prave break u 8.gemu i privode kraju set i meč.

Kakav dan za BH tenis!

Od domaćina Portugalaca potpuno podcijenjena Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine ima rezultat 1:1, a lako je moglo biti 2:0 za naše.

U prvom singl meču snage su odmjerili Frederico Gil (ATP, 83) i naš Amer Delić. Ameru je ovo bio tek drugi meč nakon pauze od 14 mjeseci. Bio je to povratak za pamćenje. šteta je samo što nije završilo i pobjedom. Gil je za pobjedu trebalo punih 4 sata i 51 minutu, i nevjerovatnih 432 poena. Da dobro ste pročitali: u meču su odigrana 432 poena.

Počelo je dobro za Gila. U prvom gemu Amer ne koristi break loptu, a već u narednom Gil pravi break, osvaja ponovo svoj servis i ima prednost 3:0. No Amer se vraća. U petom gemu pravi rebreak, i odličnim servisima sa 2 asa u gemu dolazi do poravnanja 3:3. Kada se očekivao zaplet u prvom setu Amer gubi tri naredna gema i Portugalac ima prvi set, 6:3.

U prvom gemu drugog seta Amer se vraća sa 0:40. Do rezultata 4:3 za Protugalca oba igrača osvajaju svoj servis, a onda u osmom gemu Gil prvi break, vodi 5:3, u narednom gemu ima set loptu koju ne koristi. Set je završio 6:4 za Portugalca i bilo je to vodstvo 2:0. Zanimljivo je da je Amer u prva dva seta gubio svoj servis kada je servirao novim lopticama.