28/07/07 - SAD: Helena izborila polufinale

1234

Evansville (10.000, tvrda podloga) - četvrtfinale: Helena Bešović; Courtney Vernon (USA) 3:6, 6:2, 7:6(3); Dubl - polufinale: H. Bešović/ N. Munch-Soegaard (NOR) - N. Gilchrist/ A. Will (USA) 4:6, 6:1, 1:1 (nastavak danas).

Helena Bešović je na turnira u Evasvilleu (Indijana, SAD), koji se igra za nagradni fond od 10.000 dolara, došla u priliku da zabilježi lijep rezultat. Juče je u četvrtfinalu imala dosta posla protiv domaće predstavnice Courtney Vernon, jer je u meč ušla tek u drugom setu, ali je 13. igra odlučujućeg seta otišla na pravu stranu i to bez veće drame - 3:6, 6:2, 7:6(3).
Slično je bilo i u dublu, gdje su igrani mečevi polufinala. Helena i Norvežanka Nina Munc-Soegaard su morale u 2. setu stizati zaostatak iz prvog, a vrijeme nije dalo da se finalni set odluči. zato će danas ponovo na teren protiv domaće kombinacije Nadja Gilhrist - Allie Will, da završe ono što su juče započele - 4:6, 6:1, 1:1. Nakon toga bi se trebalo odigrati i finale. (mh)