02/03/08 - JUNIORKE U-16: Jelena Simić blista

1234

Francuska (Le Chambu-sur-Lignon, G2) - finale: (2) Jelena Simić; (1, WC) Despoina Papamichail (GRE) 6:1, 6:3.

Naša mlada juniorka Jelena Simić je i protekle sedmice, na turniru druge kategorije (grade 2), koji je igran u Francuskoj, pokazala da je u sjajnoj formi i da se razvija u sjajnu mladu teniserku. Jelena je osvojila turnir, nanizavši pet ubjedljivih pobjeda (bez izgubljenog seta!), a u finalu je bila bolja od Grkinje Despoine Papamichail (6:1, 6:3), koja je 7. na rang-listi u ovoj kategoriji. Dakle, Simić je prvo pobijedila Španjolku Nereu Piquer Albisu (6:0, 6:1), zatim Francuskinje Brandy Mina (6:3, 6:3), Manon Peral (6:2, 6:4) i, u polufinalu, Alix Collombon (6:2, 6:3).
Jelena Simić je već osvojila jedan turnir u ovoj godini i znatno skočila na rang-listi, gdje je sada na 30. mjestu, ali će sa ovim najnovijim uspjehom još napredovati. Podsjećamo, u istoj toj kategoriji je i Ema Burgić i to na 2. poziciji. (mh)