21/05/08 - FRANCUSKA: Sandra debitirala pobjedom

1234

Pariz, Roland Garros - Kvalifikacije - 1. kolo: Sandra Martinović; Kumiko Iijima (JPN) 7:5, 6:2.

Naša najbolje rangirana teniserka Sandra Martinović nije zaboravila igrati. Mada je proljetos bilo nekih šarenih rezultata, u momentu kada je to bilo najvažnije Sandra je odigrala najbolje. Riječ je o njenom historijskom nastupu na grand slam turniru u glavnom gradu Francuske, čime je postala tek druga bh. sportiskinja koja je dospjela u ovo odabrano društvo. Ona je u 1. kolu kvalifikacija i u svome debiju pobijedila Japanku Kumiko Iijima, 198. teniserku svijeta, u dva seta - 7:5, 6:2. Meč nije bio lagan (uostalom, trajao je punih 90 minuta), totalna ravnoteža je vladala do 5:5, a neriješeno je bilo na trenutak (2:2) i u drugom setu. Naša teniserka je potom posložila igru i - izborila nastup u 2. kolu, protiv 19. nositeljice Amerikanke Ahsha Rolle. Rolle je trenutno 134. igračica svijeta, a najbolji ranking joj je 82. mjesto, iz septembra 2007. (mh)