23/05/08 - FRANCUSKA: Snažan otpor Benešovoj

1234

Pariz, Roland Garros - Kvalifikacije - finalno kolo: Sandra Martinović; (1) Iveta Benešova (CZE) 5:7, 1:6, 1:6.

Debi nastup Sandre Martinović na Roland Garrosu po svim parametrima se može ocijeniti veoma uspješnim. Sandra je igrala tri meča i to sve protiv bolje rangiranih teniserki i to jeste put kojim se uglavnom ne prolazi. Da je barem jedna od protivnica bila nešto laganiji suparnik možda bi na kraju sve bilo drugačije. Dakle, danas je naša najbolje rangirana teniserka sjajno započela protiv 1. nositeljice Čehinje Ivete Benešove i osvojila prvi set. Sandra je igrala dobro, služio je početni udarac (62 posto prvog servisa, četiri asa) i rezultat je bio osvajanje seta sa 7:5. I očito je to bilo sve što je Sandra danas mogla odigrati - u drugom setu (1:6) ju je sustigao umor, njena koncentracija je drastično opala, a u odlučujućem setu joj početni udarac pada i ispod 30 procenata te pravi i dvije duple (1:6).
Uspjeh iz Pariza Sandri omogućuje da već na narednom turniru napadne skupinu Top 200 svjetskih igračica, kojoj očito po kvaliteti već pripada. (mh)