25/08/08 - JUNIORI: Džumhuru prva juniorska titula

1234

Makedonija (Skoplje, zemlja, kategorija 5) - finale: (4) Damir Džumhur - (1) Dimitrije Tasić (SRB) 6:3, 6:3. Dubl - finale: Kevin Albonetti (ITA) / D. Džumhur - Stefan Milenković / D. Tasić (SRB) 6:1, 6:7(5), 2:6.

Damir Džumhur je proteklog vikenda osvojio prvu titulu na nekom od ITF juniorskih turnira. Radi se turniru 5. kategorije, igranom u Skoplju, glavnom gradu Makedonije, a koliko je naš teniser dominirao pokazuje podatak da je sve singlove dobio u dva seta i u dublu je igrao finale. U posljednjem meču savladao je 1. nositelja Dimitrija Tasića, iz Srbije, sa 6:3, 6:3. U dublu mu je partner bio Italijan Kevin Albonetti, a do finala su došli pobjedama nad austrijsko-italijanskom kombinacijom David Aschaber - Marco Picardi, sa 6:3, 6:4, zatim britansko-slovenskom timom Gent Rexha - Tilen Zitnik, sa 6:4, 7:5, i nad 2. nositeljima Rumunima Lucianom Gheorgheom i Serginom Margaritom, sa 6:1, 6:2. I u finalu su, protiv Stefana Milenkovića i Dimitrija Tasića (SRB), odlično počeli, ali nisu izdržali do kraja - 6:1, 6:7(5), 2:6.
Na turniru je nastupala i Sabrina Aljukić, ali je na startu naletjela na 3. nositeljicu Saru Stošljević (SRB) i izgubila sa 4:6, 5:7. Više sreće nije imala ni u dublu - ona i Aleksandra Pavlović (SRB) su na startu izgubile od para Jana Bezbradica / Helena Popović (SRB), sa 6:7(1), 4:6.
Nakon ovog turnira, Damir Džumhur će svoju poziciju na ITF rang-listi najboljih juniora svijeta značajno popraviti - upast će u Top 600. (mh)