12/10/08 - JUNIORI: Džumhur stao u finalu

1234

Hrvatska (Mali Lošinj, G4, zemlja) - finale: Damir Džumhur - Ivan Kosec (SVK) 3:6, 6:4, 4:6.

Mada Damir Džumhur nije uspio ponoviti lanjski rezultat Tomislava Brkića i osvojiti juniorski turnir u Malom Lošinju (Hrvatska), koji je 4. kategorije i igrao se na zemljanim terenima, može se reći da je imao sjajnu sedmicu. Damir je na ovom turniru imao izuzetno težak put - igrao je protiv čak tri nositelja (1., 4. i 7.) i sve ih pobijedio. U finalu ga je dočekao nepostavljeni Slovak Ivan Kosec, 307. junior svijeta, i bio bolji u tri seta - 3:6, 6:4, 4:6. Ovim rezultatom je Džumhur osigurao skok od čak 150 mjesta na ITF juniorskoj rang-listi, pa će tako biti plasiran oko 460. pozicije. Inače, u četvrtfinalu je Džumhur pobijedio 7. nositelja Bugarina Andreasa Neykova, sa 6:1, 7:6(3), a u polufinalu 1. nositelja Čeha Radima Urbaneka, 93. juniora svijeta, sa 6:3, 7:5. Jasmin Ademović je zapeo u četvrtfinalu, a zaustavio ga je takođe Kosec, sa 3:6, 1:6. (mh)