AUSTRALIAN OPEN: Mervana u 2. kolu kvalifikacija

1234

Melburn (tvrda podloga) - Kvalifikacije - 1. kolo: Mervana Jugić-Salkić - Ivana Lisjak (CRO) 1:6, 6:4, 6:1.

Naša najbolja igračica svih vremena Mervana Jugić-Salkić uspješno je startovala u kvalifikacijama za prvi ovogodišnji grand slam - Australian Open. Slavila je u meču 1. kola, protiv Ivane Lisjak (CRO), svojevremeno i top 100 igračice (najbolja 95. u 2006. godini), i to sa 2:1 u setovima. Lisjak je bolje ušla u meč i nakon svega 24 minute imala set na svome kontu (1:6). U drugom setu se Mervana napokon probudila i nakon još 49 minuta borbe poravnala rezultat (6:4). Treći set je bio poput prvog, s tim da je otišao na stranu naše teniserke (6:1). Tako su Jugić-Salkić trebale 103 minute da na svoj konto upiše pobjedu u Melburnu, prvu nakon 2004. godine.
U narednom kolu Mervana će igrati protiv 9. nositeljice Anne Lapushchenkove, iz Rusije, inače 122. igračice svijeta. (mh)