JUNIORI: Lijepa pobjeda Damira Džumhura

1234

Slovačka (Bratislava, G-2, tvrda podloga, dvorana) - 2. kolo: Damir Džumhur - (4) Richard Muzaev (RUS) 6:7(4), 7:6(2), 6:3.

Damir Džumhur će sigurno po lijepome pamtiti 16th Slovak Junior Indoor Tournament 2009, koji se održava u Bratislavi (Slovačka) i koji je 2. jakosne kategorije. On je danas u 2. kolu, nakon velike borbe savladao 4. nositelja Rusa Richarda Muzaeva, 72. juniora svijeta. Prva dva seta su bila izuzetno izjednačena i oba su okončana u 13. igri, s tim da je u prvoj naš Damir u osvojio četiri poena, a u drugoj Rus samo dva. Treći set je već bio za Džumhura rutinsko privođenje meča kraju - 6:3. Koliko je vrijedna ova pobjeda pokazuje podatak da našem junioru osigurava skok od čak 45 mjesta, pa je on veće sada na pragu top 200 juniora svijeta (sada je 256.). Bravo!
Naredni Damirov protivnik je (LL) Mate Čutura, koji nastupa pod hrvatskom zastavom, a koji je danas iznenadio 14. nositelja Tomasa Hanzlika, iz Češke. (mh)