HRVATSKA: Samo Vedran i Neira dalje

1234

Sjajan otpor je pružio Damir Džumhur u meču protiv mnogo iskusnijeg (6) Joška Topića (CRO), čiji je najbolji ranking 765. pozicija - poklekao je tek u 13. igri odlučujućeg seta.

Drugo kolo kvalifikacija za muški i ženski turnir u Vinkovcima, koji se igraju uporedo i za isti iznos nagradnog fonda (po 10.000 dolara), te na zemljanim terenima, preživjeli su samo (7) Neira Fatić i Vedran Begović. A i njih dvoje je danas imalo puno posla - Neira je bila na pragu poraza, ali se vratila u 13. igri drugog seta i onda bila nešto sigurnija u odlučujućem setu - 1:6 7:6(5) 6:4; a Vedran je otpor 18-godišnjeg Gorana Bjelajca (CRO) skršio tek u trećem setu i to u 13. igri - 2:6 6:2 7:6(5). Fatić će prolaz u glavni turnir tražiti u meču sa 16-godišnjom Rumunkom Ralucom Elenom Platon, a Begović protiv 18-godišnjeg Filipa Džanka (CRO).

Neočekivan poraz je doživio (4) Tomislav Brkić, tačnije on je protiv Rusa Aleksandra Kondulukova dobio prvi set (6:3), a onda u drugome, kod rezultata 1:4, predao. Sjajan otpor je pružio Damir Džumhur u meču protiv mnogo iskusnijeg (6) Joška Topića (CRO), čiji je najbolji ranking 765. pozicija. Mladi Sarajlija je poveo i poklekao tek u 13. igri odlučujućeg seta - 6:1 4:6 6:7(6). Nastupi Aleksandra Marića (izgubio od 2. favorita Dine Slopeka, CRO, sa 3:6 6:3 4:6), Jasmina Ademovića (poraz od 7. favorita Roka Bonina, SLO, sa 1:6 4:6) i Armina Dajića (od 8. nositelja Antonija Lupierija, CRO, sa 2:6, 1:6) su bili dosta solidni, ali su protivnici ipak bili, barem zasad, prejaki.