DAVIS CUP - 3.dan: MAROKO - BOSNA I HERCEGOVINA 2-3

1.meč – ALDIN ŠETKIĆ (BiH) - REDA EL AMRANI (MAR) 6:2 2:6 0:6 1:6

Meč je trajao 3 sata i 15 min

2. meč – AMER DELIĆ (BiH) – TALAL OUAHABI (MAR) - 6:1 6:3 4:6 6:1

Meč je trajao 2 sata i 25 min

Aldin je odlično otvorio meč. Uspio je Redi nametnuti svoju igru i sva dva breaka lako završiti prvi set sa 6:2. Međutim, problemi počinju početkom drugog seta. Reda potpuno razbija Aldinov ritam, posebno sa kratkim loptama i mekanim loptama na Aldinovu bekend stranu. Aldin nema rješenja za takvu igru, i ne uspijeva do kraja meča vratiti svoj ritam i nametnuti svoju igru. Od kraja drugog seta, pa sve do sredine četvrtog gubi 12 gemova za redom. Činilo da se Aldin vraća u meč u trećem gemu četrtog seta, kada dvije dobre prilike ne pratvara u break. Marokanci su tako izjednačili rezultat na 2:2.

Odlično pripremljena taktika za ovaj meč koju je Amerova vrhunska igra u ovom meču odlučili su pobjednika susreta Maroka i Bosne i Hercegovine. Amer je imao problem samo u trećem setu, kada nije dobio svoj prvi servis gem, i to nije uspio vratiti do kraja seta. Četvrti set je protekao u potpunoj dominaciji našeg igrača.