1234

Davis Cup 2012, II Grupa Evroafričke zone, 1.kolo
Ankara: Turska – Bosna i Hercegovina
Baris Erguden – Amer Delić 6:7(5) 4:6 3:6
Prvi set je trajao 50 minuta i počeo je breakom koji je napravio Erguden. Amer pravi rebreak u šestom gemu i do kraja seta oba igrača drže svoj servis. U tie breaku Amer koristi treću set loptu i rješava prvi set u svoju korsit 7:6(5).
Početak drugog seta protiče u nastavku defanzivne igre Ergudena. Amer mora napadati i pri tome pravi dosta grešaka. Erguden dolazi do vodstva 4:1. Tada Amer stupa na scenu i skoro bez greške dobija narednih 5 gemova i dobija drugi set 6:4.

U trećem setu potpuna dominacija našeg igrača. Prvi break pravi već u trećem gemu. U devetom dolazi do dvije vezane meč lopte, ali koristi tek treću.
Meč je trajao 2 sata i 3 minute i bilo je dobro zagrijavanje za Amera za važnije mečeve koji ga očekuju drugi i treći dan meča.