1234

Davis Cup 2012, II Grupa Evroafričke zone, 1.kolo
Ankara: Turska – Bosna i Hercegovina
Marsel Ilhan – Tomislav Brkić 6:1 6:1 6:3

Brkić je odlično ušao u meč. Pravi break već u prvom gemu. Nakon toga Ilhan ulazi u svoj ritam i kako je set odmicao brkićev otpor je bio slabiji. U sedmom gemu Brkić spašava tri set lopte, dolazi do break prilike koju ne usijeva realizovati. Set koji je trajao 27 minuta Ilhan rješava u svoju korist sa 6:1.

Nažalost naš igrač ni u drugom setu nije uspio pružiti značajniji otpor Ilhanu. Ilhan je bez problema dobio i drugi set sa 6:1.

Treći set je protekao u puno ravnopravnijoj igri. Naš igrač se odlično držao do rezultata 3:3, mnogo je lakše dobijao svoje servis gemove nego njegov protivnik. Brkić nažalost nije iskoristio jednu break priliku koju je imao u trećem gemu. Ilhan nakon vodstva od 4:3 napada Brkićev servis i u tome uspjeva. U zadnjem gemu koristi tek treću meč loptu.

Sutra sa početkom u 13:00 sati je na rasporedu dubl meč.