1234

Davis Cup 2012, II Grupa Evroafričke zone, 2.kolo
Minsk: Bjelorusija – Bosna i Hercegovina

Amer Delić – Dzimtry Zhyrmont  6:4 6:4 4:6 7:5

Amer je rutinski rješio prvi set u svoju korist. Nakon što Zhyyrmont nije iskoristio dvije brak lopte u šestom gemu, Ameru polazi za rukom da napravi break u narednom gemu, vodi 4:3 i tu prednost drži do kraja seta. I u drugom setu Amer kontroliše igru, ovaj put pravi break u devetom gemu i u narednom svojim odličnim sevisima ne daju šansu protivniku za povratak u set. Amer nastavlja sa dobrom igrom i na početku trećeg seta. Pravi break u prvom gemu, nakon svog servisa vodi 2:0 i dolazi do opuštanja. Kada su svi pomislili da je meč skoro gotov, Zhyrmont pravi rebreak i dolazi do 2:2, i Ameru ponovo oduzima servis u posljednjem desetom gemu. U četvrtom setu Amer pokušava napraviti break što prije. U prvom gemu ne uspijeva iskoristiti jednu break priliku. Do tri vezane break lopte dolazi tek u jednaestom gemu, koristi drugu i ima servis za meč. Odličnim servisima privodi meč kraju. Bosna i Hercegovina protiv Bjelorusije vodi 1:0.

Ovo je Ameru u posljednjih osam singl mečeva za Davis Cup reprezentaciju Bosne i Hercegovine osma pobjeda.