MADŽAR ZSOMBOR PIROS POBJEDNIK ITF FUTURESA U DOBOJUMADŽAR ZSOMBOR PIROS POBJEDNIK ITF FUTURESA U DOBOJU

1234
U Doboju se od 10.07. do 18.07.2021 godine održao peti ITF  " futures" međunarodni teniski turnir iz serije profesionalnih muških turnira koji se održavaju u Bosni i Hercegovini.
Domačin ovoga turnira bio je Teniski klub " Doboj ", koji je organizaciju imao na veoma zavidnom nivou.
U pojedinačnoj konkurenciji u finalu su se sastali teniseri  iz Madžarske Zsombor Piros i Peter Fajta. Zsombor Piros je rezultatom 6/3,6/2 pobijedio svog zemljaka i tako osvojio prvo mjesto na turniru.
Na turniru u konkurenciji parova prvo mjesto je pripalo Slovačkom paru Kristof Minarik/Lukas Pokorny koji su u finalnom meču bili bolji od ukrajinsko/britanske kombinacije Oleksandr Ovcharenko/Felix Gill pobijedivši ih rezultatom 7/5(5), 6/4.
Na ITF turniru u Doboju učestvovalo je i devet tenisera iz Bosne i Hercegovine koji su ostvarili  svoje prve pobjede na profesionalniim teniskim turnirima.