Tea Kovačević i Mahir Butković pobjednici BH MASTERSA 12&U

1234
U Sarajevu je u organizaciji Teniskog saveza Bosne i Hercegovine odigran "BH MASTERS"  završni turnir u 2021 takmičarskoj sezoni za kategoriju juniorki i juniora do 12 godina starosti. Turnir se održao od 18  do 19 decembra 2021 godine na terenima Teniskog kluba "Sporting". Po pravilniku o teniskim takmičenjima TSBiH na turniru je učestvovalo osam najbolje rangiranih igrača i igračica sa rang liste Teniskog saveza BiH.

Kod juniorki je svoj ubjedljivi primat u kategoriji 12&U zadržala najbolja juniorka Bosne i Hercegovine Tea Kovačević iz Gradiške.Tea je zasluženo osvojila prvo mjesto, te pokazala vrhunski nivo teniske igre. U finalnom meču Tea je pobijedila Andreu Bujakovič iz Sarajeva rezultatom 6/4, 6/0

Pobjenik BH MASTERS 12&U turnira je Tuzlak Mahir Butković. Mahir je opravdao ulogu favorita na turniru, te je u finalu ubjedljivim rezultatom sa 6/1, 6/0 pobijedio svog klubskog kolegu Nikolu Pavljaševića.