DC WG I: DAMIR ZA 3-1 PROTIV TUNISA

1234
Zbog kišovitog vremena DAVIS CUP meč prve svjetske grupe između domaćina Tunisa i Bosne i Hercegovine igrao se i treći dan. Na rasporedu su bila dva pojedinačna meča. Nakon jučerašnje pobjede u parovima bosanskohercegovačkoj DAVIS CUP reprezentaciji je trabao još jedan poen za konačnu pobjedu.
Prvi su na teren izašli prvo rangirani teniseri obje selekcije Malek JAZIRI i Damir DŽUMHUR. Pred domačom publikom Malek JAZIRI je igrao na visokom nivou i pokazao zašto je bio 42 igrač svijeta. Igrao se veoma neizvjestan i težak meč. JAZIRI je dobio prvi set sa 7/6 (5). Prvi reket bh reprezentacije Damir DŽUMHUR je dao svoj maksimum i veliku borbenost na terenu, te je zasluženo dobio drugi set sa 6/3. Otišlo se u treći odlučujući set. Treći set je bio pun preokreta, ali je Damir zadržao dobar fokus u igri i zasluženo dobio treći set sa 6/3, te donio treći poen za bosanskohercegovačku DAVIS CUP reprezentaciju i pobjedu od 3-1. Meč je trajao 2 sata i 28 minuta.
Peti meč između Mirze BAŠIĆA i Moeza Echarguia se nije igrao, te je konačni rezultat ostao BIH - TUNIS 3-1.
BH DAVIS CUP tim svoj naredni meč igra u septembru mjesecu 2022 godine gdje će tražiti pobjedu, te izboriti PLAY-OFF meč za plasman među osamnaest reprezentacija svijeta.
Teniski savez Bosne i Hercegovine upućuje iskrene čestitke cijeloj DAVIS CUP seniorskoj reprezentaciji na pobjedi protiv selekcijeTunisa, te se zahvaljuje Turističkoj zajednici Kantona Sarajevo koja je sa brendom " Visit Sarajevo " bila sponzor tima bosanskohercegovačke DAVIS CUP reprezentacije na ovome meču.