DPBIH U16: TITULE ZA LUKU PRIMORCA I TEU KOVAČEVIĆ

1234

U Mostaru je odigrano prvenstvo Bosne i Hercegovine za juniorke i juniorke starosne dobi do 16 godina. Teniski klub "Mostar" ugostio je 27 juniora i 17 juniorki, koji su prikazale zadovoljavajući nivo teniske igre.

Kod juniorki nije bilo većih iznenađanja, te je prva nositeljica Tea Kovačević potvrdila da je najbolja juniorka i u kategoriji do 16 godina starosti. Tea je na cijelom turniru izgubila samo tri gema, te ubjedljivo osvojila još jedan naslov prvakinje Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki U16. U finalu je sa 6/0,6/1 pobijedila Enu Bećirović, koja je zauzela drugo mjesto.

POLUFINALE:
Tea Kovačević - Alona Brzina 6/0,6/1
Ena Bećirović - Ana Savić      6/4, 6/4

Luka Primorac je pokazao da se nalazi u odličnoj formi, te je zasluženo osvojio svoju prvu titulu prvaka Bosne i Hercegovine. U finalu se Primorac sastao sa Afanom Nekovićem, pobjednikom Zimskog prvenstva BiH iz januara 2023.godine. Luka je u finalu bio ubjedljiv, te je sa 6/1, 6/1 pobijedio Nekovića, te time osvjio prvo mjesto i titulu prvaka Bosne i Hercegovine za juniore do 16 godina.