TITULA ZA DRAŽENA PETROVIĆA

1234

U Sarajevu je od 16 do 18 marta 2024,godine odigrano  Zimsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u seniorskoj kategoriji.
Učešće na seniorskom Zimskom prvenstvu BiH imalo je dvadeset takmičara, koji su dali sve od sebe kako bi ostvare što
bolji rezultat na turniru.

Kao što se i moglo očekivati prvi nosilac na Zimskom prvenstvu Dražen Petrović, koji je na turnir došao u veoma dobroj formi,
do finalnog meča nije imao većih rezultatskih problema. Petrović je do finala upisao tri pobjede i to nad: Kemalom  Asotićem,
Miranom Pašićem i Amarom Silajdžićem.

Sa donje strane "žrijeba" drugi nosilac i prošlogodišnji seniorski prvak Bosne i Hercegovine, Luka Puljić je također pokazao
odličnu formu. Luka je za svoj plasman u finale morao ostvariti pobjede nad Emirom Alispahićem, Makom Stjepanovićem i
Ivanom Biletićem.

U finalnom meču između Dražena Petrovića i Luke Puljića, mogao se vidjeti odličan nivo tenisa u prvom setu u kojem je Puljić
bio bolji, te dobio rezultatom 6-4. Nakon izgubljenog prvog seta Dražen podiže svoj nivo igre, u kojem preovladava dobra fizička
sprema, te drugi set Petrović dobiva ubjedljivim rezultatom 6-0. Nakon odigranog drugog seta i rezultata od 1-1 u setovima, vidjelo
se da Luka Puljić neće moći odigrati meč do kraja, te je nakon vodstva Petrovića od 3-0 u trećem odlučujućem setu Luka predao
meč. Tako je Luka Puljić zauzeo drugo mjesto na prvenstvu, a titulu seniorskog prvaka na Zimskom prvenstvu Bosne i Hercegovine
zasluženo je osvojio Dražen Petrović.

Teniski savez Bosne i Hercegovine ovim putem upućuje iskrene čestitke svim učesnicima seniorskog Zimskog  prvenstva na fer i
sportskoj borbi, a pobjedniku prvenstva Draženu Petroviću TS BiH je uz čestitke obezbjedio i pozivnicu (WC) za učešće na jednom
od profesionalnih teniskih turnira koji se igraju u Bosni i Hercegovini.u 2024.godini.